CSI-Turkey

Haberler

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Lisans Yönetmeliklerinde Değişiklik

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Lisans Yönetmeliklerinde değişiklik yaparak ISO 27001 bilgi güvenliği yönetim sistemi belgesini zorunlu hale getirdi. 26.12.2014 tarihli ve 29217 sayýlý Resmi Gazete’de yayımlanan değişikliklerle, lisans sahiplerine 01.03.2016 dan itibaren Türk Akreditasyon Kurumu’ndan (TÜRKAK) akredite bir belgelendirme kuruluşundan ISO 27001 belgeli olma zorunluluğu getirilmiştir.

Değişiklik yapılan lisans yönetmelikleri ile ilgili detaylara aþaðýdaki linklerdeki föylerden ulaþabilirsiniz:

n
n CSI, tehlikeli malların taşınması için paketleme, motorlu araçların CNG ve LPG parçaları, bisikletler ve bunların alt sistemlerinin parçaları, örneğin kask ve siperlik gibi kişisel koruma ekipmanları, çocuklar için oyun parkı ekipmanları alanlarında, karıştırıcıların kullanılmasıyla yorgunluk direncinin, bileşenler ve ürünlerin yaşam döngüsünü tespit etme bakımından temel teşkil ettiği faaliyet alanlarındaki sektör faaliyetlerinin test edilmesi için laboratuarlara sahiptir.
n
n  
n
n

n İrlanda ve Lüksemburg Ulaştırma Bakanlıkları ve Fransız Faaliyet Bakanlığı ve Avrupa Topluluğunun onayıyla, CE işaretlemesine ilişkin sektördeki tüm testleri kapsayan, UNI EN ISO 17025 uyarınca SINAL akreditasyonu bu güvenilirliği garanti etmektedir.

n

n Aşağıdaki test ve belgelendirme faaliyetleri gerçekleştirmekteyiz.

n
n 1.    Bisiklet Test ve Belgelendirme
n
n 2.    LPG ve CNG Parçalarının Test ve Onaylanması
n
n 3.    Kasklarının Test ve Onaylanması
n
n 4.    Darbe ve Titreşim testleri
n
n 5.    Konteynır Kapaklarının ve Çöp Kutularının Test ve Belgelendirilmesi
n
n 6.    Çocuk Parkı Ekipmanları Testleri
n
n 7.    Futbol Topları Test ve Belgelendirmesi
n
n

n  

n