CSI-Turkey

Haberler

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Lisans Yönetmeliklerinde Değişiklik

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Lisans Yönetmeliklerinde değişiklik yaparak ISO 27001 bilgi güvenliği yönetim sistemi belgesini zorunlu hale getirdi. 26.12.2014 tarihli ve 29217 sayýlý Resmi Gazete’de yayımlanan değişikliklerle, lisans sahiplerine 01.03.2016 dan itibaren Türk Akreditasyon Kurumu’ndan (TÜRKAK) akredite bir belgelendirme kuruluşundan ISO 27001 belgeli olma zorunluluğu getirilmiştir.

Değişiklik yapılan lisans yönetmelikleri ile ilgili detaylara aþaðýdaki linklerdeki föylerden ulaþabilirsiniz:

LABORATUARLAR

rn

CSI, akustik fenomen alanında sağlam bir yere ve sıra dışı bir kültüre sahiptir. Akustik laboratuarlarında üstün becerilere sahip teknisyenler çalışmaktadır ve üç yankılı akustik odası, gelişmiş ve sofistike ekipmanlar aracılığıyla kısa bir süre içinde bir çok ölçümü büyük bir güvenilirlikle gerçekleştirecek şekilde yapılandırılmıştır. Sıhhi Tesisat Armatürleri laboratuarı özellikle bu alanda Avrupa standartları tarafından öngörülen testleri (akış, duyarlılık, basınç, sızdırmazlık, mekanik direnç vs. testleri) ve tankların ve valfların mekanik dayanım testlerini gerçekleştirecek aletlerle donatılmıştır. 

rn

UNI_markasi
rnBu sektörde CSI UNI markasını kontrol etmektedir, bu marka, çok sayıda Avrupa Ülkesinin (Almanya, Hollanda, İspanya, Finlandiya, Danimarka, Belçika, Lüksemburg) karşılıklı olarak kabul etmesi sayesinde, Avrupa’da diğer işaretler kadar (DIN, KIWA, NF) kabul görmektedir. Sıhhi tesisat armatürleri ve tespit elemanları, 89 /106/CE İnşaat Ürünleri Direktifinin bir parçasıdır. Termoteknik ve Güvenlik laboratuarı şu testleri gerçekleştirecek şekilde donatılmıştır:

rn
    rn
  • Düz ve silindirik geometriye sahip plakalar üzerinde ısı iletkenliği (I) 
  • rn
  • Kapama montaj elemanları (pencereler, duvarlar) üzerinde ısı iletimi (K) 
  • rn
  • Pencerelerin hava ve su geçirmezliği 
  • rn
  • Mevcut Avrupa standartları ile uyumlu olarak kapıların, pencerelerin ve kepenklerin hırsızlığa karşı dayanıklılığı 
  • rn
rn

 

 

rn

 

rn

 

rn
1-      Akustik
rn
2-      Sıhhi tesisat armatürleri
rn
3-      Termoteknik
rn
4-      İnşaat mekaniği
rn
   4.1 Hırsızlığa karşı dayanıklılık testleri
rn
5-      Aktif Koruma Cihazları
rn