CSI-Turkey

Haberler

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Lisans Yönetmeliklerinde Değişiklik

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Lisans Yönetmeliklerinde değişiklik yaparak ISO 27001 bilgi güvenliği yönetim sistemi belgesini zorunlu hale getirdi. 26.12.2014 tarihli ve 29217 sayýlý Resmi Gazete’de yayımlanan değişikliklerle, lisans sahiplerine 01.03.2016 dan itibaren Türk Akreditasyon Kurumu’ndan (TÜRKAK) akredite bir belgelendirme kuruluşundan ISO 27001 belgeli olma zorunluluğu getirilmiştir.

Değişiklik yapılan lisans yönetmelikleri ile ilgili detaylara aþaðýdaki linklerdeki föylerden ulaþabilirsiniz:

 

 

 
Sistem Belgelendirme, ürün test ve analiz  faaliyetleri firmaların gelişmeleri, genel performanslarını ve rekabet gücünü artırmaları açısından önemli bir adımdır. Ülkemizde işletmelerin gelişimi ve ilerlemesine destek olmak için KOSGEB ve Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından belgelendirme, test ve analiz desteği verilmektedir.
 

1- Belgelendirme Desteği

 
KOSGEB ve Dış Ticaret Müsteşarlığı kuruluşların TÜRKAK'tan akredite belgelendirme kuruluşlarından alınan belgelendirme hizmet giderleri konusunda önemli destekler sağlamaktadır.
 
Artıbel Belgelendirme ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000 konularında TURKAK'tan akredite bir Belgelendirme kurululuşu olup, ARTIBEL Belgelendirme'den alınan hizmetler destek kapsamındadır.
 
 

2- Test, Analiz Ve Kalibrasyon Desteği 

 
KOSGEB ve Dış Ticaret Müsteşarlığı işletmelerin, yurt içi ve yurt dışı laboratuarlarda akredite olunan test, analiz, kontrol-muayene ve kalibrasyon konularında alacakları hizmet giderlerine destek sağlamaktadır.
 
Artıbel Belgelendirme onaylanmış kuruluş olan CSI-SpA'nın Türkiye'deki tek temsilcisi olup,  ARTIBEL Belgelendirme'den alınan test ve analiz  hizmetleri destek kapsamındadır.
 
CSI-SpA yönetim sistemleri konusunda SINCERT'ten , laboratuar hizmetleri konusunda SINAL'den akrediteli ve yangın test ve belgelendirme konusunda da EGOLF  üyesi olarak Avrupa'da hizmet veren büyük  bir kuruluştur.

 
Ürün Belgelendirme ve Test Hizmetleri-CE Belgelendirme
 
 
 
n . Yangına Tepki-Yangına Dayanım, Akustik, Sıhhi Tesisat,Termoteknik İnşaat MekaniğiAktif Koruma Cihazları vb Test ve Belgelendirme Hizmetleri
n
n
n  
n
n  
n
n
 
 Araba v Araba Parçaları Test Laboratuarları0
n
n
n . Araç homoglasyon, Tip onayı, ECE R regülasyon testleri
n
n
n
n . Araba ve Araba Parçaları, Araç Güvenlik ve Geliştirme Test ve Belgelendirmesi
n
n
n
n . Tehlikeli Malların Taşınması İçin Belgelendirme (ADR/RID/IMDG)
n
n
n
n . UN Belgelendirme ve Test Hizmetleri
n
n n
n . Gıdayla temas eden malzemeler için belgelendirme
n
n
 
 . Gıda ürün analizleri, raf ömrü, ambalaj test ve analizleri
n
n n
. Eğitim Hizmetleri

 

 
 
Konu ile ilgili detaylı bilgiye KOSGEB DESTEKLERİ ve DTM DESTEKLERİ linklerinden ulaşabilirsiniz.