CSI-Turkey

Haberler

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Lisans Yönetmeliklerinde Değişiklik

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Lisans Yönetmeliklerinde değişiklik yaparak ISO 27001 bilgi güvenliği yönetim sistemi belgesini zorunlu hale getirdi. 26.12.2014 tarihli ve 29217 sayýlý Resmi Gazete’de yayımlanan değişikliklerle, lisans sahiplerine 01.03.2016 dan itibaren Türk Akreditasyon Kurumu’ndan (TÜRKAK) akredite bir belgelendirme kuruluşundan ISO 27001 belgeli olma zorunluluğu getirilmiştir.

Değişiklik yapılan lisans yönetmelikleri ile ilgili detaylara aþaðýdaki linklerdeki föylerden ulaþabilirsiniz:

  

 

ARTIBEL Belgelendirme Teknik Kontrol Gözetim ve Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti; CSI-TURKEY olarak Italyan CSI-SPA firmasının Türkiye temsilciliğini yürütmektedir.

ARTIBEL; 2005 yılında tamamen yerli sermaye ile belgelendirme hizmeti vermeye başlayan, ‘’Belgelendirme, Muayene ve Eğitim’’ kuruluşudur. Temel kuruluş amacımız; uluslararası tanınabilir belgelendirme, muayene ve eğitim hizmetlerini Türkiye’de uygulayarak, hem ülkemiz altyapısını güçlendirmek, hem de uluslararası pazarda ülkemize gelir kazandırmaktır. Bu amaca yönelik olarak, hizmet ve kalitemizi her geçen gün artırarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

xŞirket merkezimiz Ankara’dadır, çalışmalarımızı bölgesel olarak artırmak amacıyla, 2011 yılı itibariyle, İstanbul şubesini bünyemize katmış bulunmaktayız.

ISO 17021 ve ISO 17020 Standartlarına göre TÜRKAK tarafından akredite olan Belgelendirme/ Muayene hizmetlerini, müşteri isteklerine ve standart gereklerine uygun olarak gerçekleştirmekteyiz.

ISO 17021 standardı kapsamında ISO 9001, ISO 22000, ISO 14001, ISO 27001 yönetim sistemlerinde TURKAK’ tan akredite bir belgelendirme kuruluşuyuz. Ayrıca HELAL, BRC Food/IoP, IFS, OHSAS 18001, ISO 10002, ISO 13485, ISO 16949, ISO 20000 ve AS 9100, TS 13298  standartlarında belgelendirme hizmetleri sunmaktayız. AS 9100 havacılık kalite yönetim sistemleri konusunda sivil havacılık ve askeri havacılık sektörüne hizmet vermekteyiz.

ISO 17020 Standardı kapsamında Asansörler, Kaldırma İletme Ekipmanları, Basınçlı Kaplar, Kazanların Periyodik Muayenesi, Elektriksel Teknik Ölçümler (topraklama, paratoner, katodik koruma, AG sistemlerijeneratör, güç kaynağı), Hijyen ve Sanitasyon Muayenesi, Lejyonella ve Havuz Muayenesi konularında TÜRKAK’tan akredite A Tipi Muayene kuruluşuyuz. Çevre Ölçümleri (Gürültü, titreşim, hava kalitesi, toz vb.) konularında da hizmet vermekteyiz. Yürüyen merdiven ve bant, kaldırma ve iletme makinaları (kule vinç, platform), tahribatsız muayene (UT/ PT/ MT, MPI / VT), Asansörler (AT tip incelemesi-modülB, AT birim doğrulaması-modülG, son muayene-modülF), Makine direktifleri (AT tip incelemesi-modülB) konularında periyodik kontrol, muayene ve son kontrollerin hizmetini vermekteyiz.

Avrupa Birliği’nin NB 0497 nolu onaylı kuruluşu CSI S.p.A. adına CE, ADR, UN ürün belgelendirmesi ile test hizmetlerini gerçekleştirmekteyiz.

Sosyal Sorumluluk standardı SA 8000 belgelendirmesi ve BSCI raporlaması için APCER’in çözüm ortağıyız.

Uluslararası geçerliliği kabul edilmiş eğitim kurumu olan IRCA’ dan akredite bir eğitim kurumunun yetkili temsilcisiyiz.                       

Kurumsal yapımız ve Ulusal - Uluslararası kapsamda geniş ve güvenilir akreditasyon olanaklarımız ile kuruluşlara global anlamda saygınlık ve katkı sağlamayı hedeflemekteyiz.

Kendi alanında uzman, ülkemize değer katabilecek uluslararası kuruluşlar ile işbirliği yapmaktayız. Bu çalışmalardaki temel amacımız işbirliği yaptığımız kuruluşların bilgi birikimlerini ülkemize kazandırmaktır. Bu doğrultuda, 2009 yılından beri Avrupa’nın saygın ve donanımlı kuruluşlarından olan İtalyan menşeli CSI S.p.A. Belgelendirme ve Test firmasının Türkiye temsilciliğini yürütmekteyiz.